x1

Kiknek szól ez a bejegyzés?

„Nincs megvetendőbb gyávaság, mint ha tudjuk, mi a helyes, és mégsem tesszük meg.” – Confucius
Mindazoknak, akik tudatosan szeretnék maguk alakítani és formálni az életüket, valamint élni azzal a számtalan lehetőséggel, amit Amerika tud nyújtani a tanulás, a sport, a művészet, a munka, a vállalkozás, a szakmai tovább fejlődés vagy akár az életszínvonal területén -
Amerikai bevándorlás, ami praktikus, életszerű és a valós életben is működik.


„Milyen lenne az élet, ha semmit nem lenne bátorságunk kipróbálni.” – Vincent van Gogh
Azoknak, akik elérhetetlen, bonyolult, valamilyen misztikus dolognak hiszik az Amerikába való bevándorlást, ami az is lehet, ha helytelen módon kezdenek hozzá; például a bevándorló téves információk alapján tájékozódik, csalók áldozata lesz, érdemtelen vagy nem megfelelő segítséget kap a letelepedés ügyintézése kapcsán. De mondhatni mindazoknak, akik beszűkültnek látják a mostani életterüket, úgy érzik, hogy megrekedtek, vagy akik csak egyszerűen szeretnének valami újba belekezdeni, akár újra kezdeni vagy beindítani az életüket, vagy csak gyerekkori kalandvágyból kipróbálnák az Új Világot.

„Nem az a baj, hogy rövid az élet, hanem az, hogy elvesztegetjük.” – Seneca


Milyen célt szolgál ez a bejegyzés?


„Sosem az számít, amit mondasz, kívánsz, remélsz vagy akarsz; csak az számít, amit teszel.” – Brian Tracy
Irodánk célja az információ megosztás, hogy az Amerikába kimenni szándékozó személy a valós életből vett tapasztalatokat fel tudja használni a saját egyéni céljainak a gyors és sikeres megvalósítására. E tájékoztatás azon elgondolás alapján született, hogy tényeken és valós tapasztalatokon nyugvó hasznos útmutató lehessen mindazok számára, akik az Egyesült Államokban szeretnének látogatni, tanulni, sportolni, dolgozni, vállalkozni stb., végső soron letelepedni és élni.


„A meggyőződések veszedelmesebb ellenségei az igazságnak, mint a hazugságok.” – Friedrich Nietzsche
A tapasztalat azt mutatja, hogy sokakban téves elképzelések és berögződött klisék élnek, hogy milyen is a valós amerikai élet, többek között köszönve a hollywoodi filmeknek, valamint a különböző médiákban megjelenő torz híreknek, amik hajlamosak egy deformált szemléletet létrehozni az emberek tudatában.


„A szerencse önmagában még nem elég. Hasznát csak akkor vehetjük, ha újra és újra megragadjuk azokat a lehetőségeket, amelyek megnyílnak előttünk.” – Barabási Albert-László
Az 1990. évek végétől sokan kimentek Amerikába és belekezdtek több-kevesebb sikerrel az ottani életbe, de a negyed évszázados tapasztalat azt mutatja, hogy a kezdeti nehézségeken túl, azok tudtak igazán gyorsan és sikeresen beilleszkedni az amerikai életbe, úgymond egy normális életstílust kialakítani maguk számára, akik hiteles és hasznos információkhoz jutottak, valamint azok alapján, jó döntéshozatal mellett a helyes irányba mozdultak el.


„A legtöbb ember nem keresi az igazságot... A legtöbb ember csak egy folyamatos megerősítést keres, hogy amit ők hisznek, az az igazság.” – Adam Szottfried
Sokan még mindig úgy mennek ki Amerikába, hogy vajmi kevés valós információval rendelkeznek. A próbálkozók szemléletileg beleragadnak egy pár ember, általában egy szűk amerikai baráti kőr vagy amerikai magyar „zárt” FB csoport információs terébe (vak vezet világtalant), akik hallomás vagy beszűkült egyéni információk alapján tájékozódnak, amik általában tévesek, vagy csak részigazság morzsákat hordoznak magukba. Mindenkinek javasolt az alapos tájékozódás az aktuális életből nyert tapasztalatok alapján, mert egy valótlan információ alapján meghozott és átgondolatlan döntésnek súlyos kihatása van a frissen kijött, az amerikai életet éppen csak elkezdő személyre nézve, ami jó esetben felesleges éveket vesz el az egyén életéből, amíg azt korrigálni tudja, de súlyosabb esetekben az egész amerikai tartózkodását ellehetetleníti és zsákutcába viszi. Nem hiába mondják azt, hogy egy jó kezdet az fél siker!


Miért is akarna bárki Amerikába kivándorolni?

(i) „Akik úgy vélik, hogy a kaland veszélyes, maradjanak csak a hétköznapok rabságában, és meglátják, hogy idő előtt meghalnak.” – Paulo Coelho
Kelet-Európában, de azok közül is sokan, akik jó pár évet Nyugat-Európában éltek és dolgoztak döntöttek úgy, általában Amerikában élő baráti vagy rokoni ösztönzésre, hogy kivándorolnak Amerikába, ugyanis a lehetőség tárháza sokkal szélesebb, mint Európában, aminek általában gazdasági és kulturális okai vannak. Bátran kijelenthető, hogy Amerikában sokkal jobb anyagi megbecsülésnek örvend egy tanult vagy egy szakmabeli ember! De ez igaz akár egy művész, zenész vagy sportoló esetében is. Ugyanezt a véleményt erősítik meg azok is, akik hosszú évek után Amerikából hazatérnek honvágyból vagy családi okból és szeretnék ismét megpróbálni az európai életet. A többségük egy-két éven belül vissza is telepszik Amerikába! Európában szinte az élet minden területe szűk keretbe gyömöszölt, minden kicsinyesebb, agyonszabályozott és rugalmatlanabb, legyen szó tanulásról, munkáról, vállakózásról, sportról, művészetről, érvényesülési lehetőségről, vagy csak az általános nagybetűs életről. Általánosan elmondható, hogy Európából valahogy hiányzik az egyszerűségre és a lazaságra való törekvés (mindenki görcsöl), a világos és letisztult jogi, üzleti, valamint adminisztrációs szabálykeret (minden bizonytalan és állandóan változik), mindaz, ami könnyedé teszi az életvitelt, valamint az egyéni érvényesülést. 


(ii) „Nem azért jöttünk ide, hogy rettegjünk a jövőtől. Azért jöttünk ide, hogy megteremtsük azt.” – Adam Szottfried
Már Európában is egyre több szülő jut arra a felismerésre, hogy érdemesebb a gyereket amerikai egyetemre beíratni, mert egyrészt sokkal elismertebb és nagyobb az amerikai diploma presztízse, másrészt karrier szempontjából is szélesebbre nyílik a lehetőségek tárházának ajtaja egy amerikai végzettséggel felvértezve, mert az amerikai diploma mellé a diák kiváló angol kommunikációs képességre is szert tesz, valamint fel- és kiépít egy széles baráti kört (social network), ami sok esetben jól jön, hiszen a mai világban elengedhetetlen az érvényesüléshez és sikerhez. Ha őszinték akarunk lenni, akkor magunk között bevallhatjuk, hogy Magyarországon is sok diplomás csak vegetatív szinten tengődik és lézeng az egyetemi diplomájával (bizonytalanságban él - a stressz / betegség legfőbb kiváltója), nem igazán tud magának egy komfortos és kiszámítható életformát megteremteni.


Észrevétel: a valós életből vett tapasztalatok


(i) „Az Élet azt az embert, aki ellenállás nélkül sodródik, nem viszi magával, hanem lerakja a part menti piszokba: egy megunt szerelembe, házasságba, környezetbe. Csak azt tűri meg magán, aki a dolgok természetes folyásával szembeszáll.” – Moldova György

Az amerikai bevándorlás sikerének sarokköve, hogy a bevándorló személy hiteles, tisztességes, hosszú évekre visszanyúló és ellenőrizhető bevándorlási tevékenységet folytató, valamint szakértelemmel és tapasztalattal rendelkező bevándorlási irodához forduljon ügyével (irodánk 2001 óta működik), olyanhoz, amely fogható, elszámoltatható és munkájáért felelősséget is vállal, mert az amerikai bevándorlás egy külön iparággá degradálódott. Kérjük olvassa el, szívlelje meg, és legyen extra óvatos: https://www.patakicenter.com/informacio.


(ii) „A ravasz beszéd és a megnyerő külső ritkán társul az emberségességgel.” – Confucius

A gomba módra hemzsegő csalók és zugirodák mesterien felépített online és közösségi média (FB, etc.) hálózatokat működtettnek – általános jellemzőjük az, hogy segítőként álcázzák magukat, de a FB csoport „zárt” és leszedő praktikákat működtetnek. Érdekes módon senki sem tiltakozik, mert az emberiség értelmi és érzelmi színvonala a szappanoperák és a telefonos vetélkedők szintjén stagnál. Gondoljon arra, hogy Ön sem szeretné, ha egy kókler vagy jobb esetben egy kezdő orvos műtené meg, hanem egy olyan, aki hiteles, és legalább 20 éves szakértelemmel és tapasztalattal rendelkezik az adott operálás területén.


(iii) "Aki mindig csak a szelet figyeli, nem vet, és aki a fellegeket lesi, nem arat." (Prédikátor könyve 11:4)
Természetesen, egy Amerikába való kivándorlás komoly tervezést, tudatosságot, kitartást és elkötelezettséget kíván meg az egyén részéről. Mindenkinek javasoljuk, hogy álljon meg egy pillanatra és őszintén kérdezze meg magától, tegye fel a kérdést, hogy elégedett-e a mostani életével, és hol szeretné magát látni mondjuk úgy 10 vagy 20 év múlva? Milyen életminőséget szeretne magának vagy milyen példát mutat a gyerekének? Rendelkezik elég képzelőerővel és bátorsággal, hogy rálépjen a fejlődés útjára, kezébe vegye saját sorsának irányítását, vagy gyáván megalkuszik a jelenlegi helyzettel? Halad valamerre a mostani élete, van egyáltalán perspektívája annak, amit jelenleg csinál, vagy csak automata üzemmódban funkcionál, és a mindennapok mókuskerekét hajtja céltalanul? A felelősség-nem-vállalás és - hárítás mára össznépi élettevékenységgé vált. Ne vesztegesse, ne herdálja el a drága idejét; tudatosan tervezze meg saját jövőjét, használja ki a kínálkozó alkalmat, hiszen életének értelmét saját cselekedeteivel tudja meghatározni!


(iv) „Ha szeretnéd valóra váltani álmaidat, mindenekelőtt ébredj fel! Ahova érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út.” – Vavyan Fable
Az amerikai kivándorlás kapcsán javasolt, hogy mindenki őszintén vessen számot önmagával és ha szükséges, akkor tudatosan kezdje el az öntisztítás folyamatát, azaz, szabaduljon meg a káros sémáitól, az önmagát és közvetlen környezetét hátráltató és blokkoló autópilóta üzemmódjaitól, mert ha nem, akkor Amerikába kivándorolva, rövid időn belül ugyanazon kellemetlen szituációkat replikálja (magyarán, ugyanazt a nemkívánatos élethelyzetet és baráti társaságot vonzza be és teremti meg Amerikában), ami elől talán épp menekül és amit maga mögött szeretne hagyni az amerikai bevándorlás kapcsán egy új élet kezdetével.


(v) „A gyerekek abból tanulnak, aki vagy, és nem abból, amit szavakkal tanítasz nekik.” – W. E. D. Du Bois
Néha problémák gyökerei a gyerekkorban keresendők; a gyerek lemásolja a közvetlen környezetének (szülők, stb.) helytelen gondolkodásmódját és viselkedésmintázatát, tovább hurcolva azt a felnőttkorba. Az, aki nem képes átállni egy tudatosabb életmódra, felülírni a fejlődését és előremenetelét gátló énjét, a zsigerileg beidegződött negatív komplexusait, annak végső soron az lesz a veszte (sorsa). Lényeges, hogy az egyén higgyen önmagában (a legcsodálatosabb dolog – szerző) és legyen egy egészséges önbizalma, hogy igenis meg tudja csinálni, legyen az bármilyen nehéz, hogy képes megvalósítani és elérni a kitűzött célokat;
a siker titka, hogy mindig legyen célod


(vi) A komfortzóna határai lesznek az egyén sikereinek és teljesítményének a korlátai – Tomabechi Hideto

A változni nem kepés, a komfortzónába dagonyaszó, és a cél nélkül leledző embernek is vannak céljai csak nem tud róla: minden maradjon változatlan – legyenek nagy és szilárd céljaid. Amivel az évek során folyamatosan találkozunk, amikor a személy (potenciális ügyfél) felfogja, hogy a jelenlegi élethelyzete, ill. életvitele céltalan; pl., a munkája nincs megbecsülve vagy az egyenesen értelmetlen, stb. Továbbá, ha minden marad a szokott módon, akkor a következő 5-10 év sem kecsegtet jobb fordulatot vagy felemelkedő élet perspektívát. A személy tudja jól, hogy mihamarabb változtatni kellene, és amikor adódik egy lehetőség, szinte szembejön a szerencse, akkor mégsem indul el a remény, valamint az új életet kínáló lehetőség irányába, inkább marad a sehova nem vezető komfortos zónába. Élj céltudatosan: a céljaid alapján tudatosul benned a valóság! 
Vissza az eredeti cikkre: Amerikai bevándorlás ...

Share by: