Mit tegyen és mit ne tegyen a sikeres USA bevándorlás érdekébenKülönösen fontos az egyén számára, hogy milyen emberi környezetbe kerül Amerikában, valamint milyen szinten és színvonalon működnek az őt körülvevő emberek, mert végső soron (akarva-akaratlan) azon emberek átlagának a szintjén fog az egyén is funkcionálni.
Sok esetben az Amerikában levő baráti társaság színvonalának alacsony rezgése, amibe talán akaratlanul belekerül az egyén, gátló és korlátozó tényezőként hathat az egyén fejlődésére, a haladására, és a sikeres kibontakozására.
Az elmúlt húsz év tapasztalatból kiindulva a következő ismétlődő és visszatérő folyamatokat látjuk és tapasztaljuk az amerikai bevándorlás kapcsán. Kérjük olvassa el, hátha segít a következő információ:
USA útmutató.
Minőségi információ(i) Lényeges, hogy részletes és reális, azaz minőségi információk alapján, valamint a valós tények tudatában hozzunk döntést, és ne naivan közelítsük meg az amerikai bevándorlást.
Az évek során azt tapasztaljuk, hogy sokan amerikai barátokhoz és ismerősökhöz érkezve, az adott szűk baráti társaság által szolgáltatott információk alapján és szintjén kezdenek bele a bevándorlási ügyük intézésébe, úgymond a „legális lepapírozásukba”, jóhiszeműen elfogadva és követve:– az adott baráti környezet által sugallt, elfogadott és normalizált dolgokat, de sok esetben azok féligazságokon vagy egyenesen téves információkon alapulnak,
– vagy a baráti társaság tagjai is meg vannak vezetve valaki más által.
Magyarán, egy rossz folyamatot replikálnak úgy, hogy nem is tudatosul bennük, hogy amit tesznek, az zsákutcába vezet, aminek a káros következményei egy éven belül jelentkeznek.
Ugyanis az a jelenség zajlik le, hogy valaki olvas valamit (online vagy a közösségi médiában) vagy egy másik baráti társaság tagjától hall vagy lát egy úgymond „kiskapus” megoldást vagy módszert, etc., és így az egyik megfertőzi a másikat a téves vagy csak részben igaz információval, majd azt beviszi és elkezdi terjeszteni a saját baráti társaságában. A végen, mint egy vírus kezd terjedni a hamis információ, valamint normalizálódik különböző csoportokban és baráti társaságokban.
Érdemes tágabb értelemben is körbekérdezni, több forrásból is érdeklődni, hogy az ember tényszerű információval rendelkezzen, mielőtt úgy dönt, hogy elkezd egy adott bevándorlási ügyet.(ii) Többen a közösségi médiából, pl., bevándorlási témákkal foglalkozó Facebook (FB) magyar csoportoktól kapott infók alapján vágnak bele valamilyen bevándorlási ügybe, készpénznek véve az ott olvasott információkat, aztán egy év sem telik el, és az adott ügy megfeneklik.
Ismételten nyomatékosítjuk, hogy érdemes több forrásból érdeklődni, mert a FB csoportokban sokszor jóhiszeműen van replikálva a valótlan információ, ugyanakkor sok esetben kifejezetten anyagi haszonszerzés célzattal és szándékos megtévesztéssel találkozhatunk.
Félrevezető és téves információk mentén elindulva borítékolva van a kudarc, ami fájdalmas, valamint költséges tanulópénz lesz az egyén számára.
Korábban jeleztük, hogy az USA bevándorlás immár külön iparággá nőtte ki magát, ahol az üzlet maga az ügyintézés, részletek itt:
https://www.patakicenter.com/informacio.
Ügyintézés(i) A bevándorlási ügyek kapcsán a szakértelem és a tapasztalat hiánya miatt mennek félre a dolgok, mert:
–
finoman fogalmazva „nem megfelelő” ügyintézőhöz fordulnak, azaz olyan laza barátra / távoli ismerősre hagyatkoznak, aki tudja a „tutit”, aki majd kitölti a „megfelelő nyomtatványokat” úgy, ahogy ő maga is másvalakitől látta. Az ilyen ügyintéző lényegében lemásolja és replikálja (copy/paste) amit ő is másvalakitől látott, és fogalma sincs mit csinál. Az így beadott ügyek általában tele vannak formai hibákkal és amint a hivatal visszadobja vagy hiánypótlást kér, akkor hirtelen elérhetetlen lesz az ügyintéző, akinek sok eseteben a kiléte sem ismert, valamint a jövőben sem lehet rá számítani.
–
néhányan megfelelő angoltudással úgy gondolják, hogy ők is ki tudnak tölteni pár formanyomtatványt a hivatal számára,
és maguk próbálják beadni a bevándorlási ügyüket. Nem rendelkezve megfelelő szakmai és ügyintéző rutinnal, szintén hiányosan és/vagy tele hibákkal nyújtják be az ügyet. Amint a hivatal hiánypótlást kér, elkezdenek érdeklődni, pl. a Facebookon különböző csoportokban írogatva. Mivel rengeteg „USA bevándorlási témához értő” okos ember van a FB-on, csak úgy özönlenek a sületlen bevándorlási tippek.
–
néha meg olyan drága ügyintézőhöz fordulnak, hogy szinte a gatyáját is ott kell hagyja az ügyfél, tévesen azt gondolván, hogy ha méregdrága az ügyintézés, akkor az biztos szakértelemmel és tapasztalattal társul.
Két évtizede folyamatosan mindenkinek mondjuk, hogy megbízható, tapasztalt, fogható és elszámoltatható ügyintézőhöz forduljon amerikai bevándorlási ügyével az ember, akinek megvan a kellő szakmai tapasztalata, tudása és rutinja azáltal, hogy évek óta USA bevándorlással foglalkozik, és nem néha ad be egy pár ügyet, mert azok általában mindig félre mennek, ugyanis minden ügy egyedi, valamint sajátos összeállítást követel meg, és nem „copy-paste” megoldást.
Nem érdemes ezen spórolni vagy hazardírozni, mert végső soron az ember életéről és sorsáról van szó.
(ii) Egyesek „minden áron” valamilyen legális státuszt akarnak szerezni és pont ezt használják ki a csalók, valamint fordítják az információhiányos ügyfél ellen. Az emberileg érthető, mert mindenki a legális státusz megszerzésére törekszik,
de egyeseket annyira
elvakít a „legális lepapírozás” iránti vágy, hogy mérlegelés nélkül beleugranak az első adandó alkalommal valamilyen kétes „kiskapus” ügybe, ráadásul olyan emberek sugallatára, akik semmit nem értenek az amerikai bevándorláshoz.
A sietség és a nagy akarás felülír minden józan észt, nem kérdeznek körbe, hogy megerősítést nyerjen az adott információ, ami alapján cselekvésbe kezdenek.
Majd egy éven belül jön a kijózanodás, amikor bedől az elsőre jónak látszó és tutinak hitt dolog. A szomorú az, hogy általában tömegesen esnek ebbe a csapdába, ugyanis baráti társaságon belül egyik utánozza a másikat, és baráti ráhatásra többen is beadnak téves és megtévesztő információk alapján, vagy egy tapasztalatlan ügyintéző által valamilyen ügyet, amit eleve el sem szabadott volna kezdeni, vagy nem olyan módon, ahogy az el lett indítva.
Mentális és lelki felkészültségSokan azt hiszik, hogy ha Mo.-on elismert szakember hírében van vagy ha egy adott területen már letett valamit az asztalra, etc., akkor Amerikában egyből elismerik a szaktudását az adott területen, és majd úgy kezelik, mint egy elismert szakembert, pl., divattervező, fodrász, építész, etc.
Sokan elvárják, hogy azon a szakmai szinten legyenek kezelve és elismerve, amihez Mo.-on hozzászoktak (kondicionálódtak), de sokszor a hiányos angol nyelvtudás a legfőbb gátja annak, hogy az egyén kibontakoztassa képességeit, valamint tudását mihamarabb anyagiakra tudja konvertálni.
Nos, az esetek többségében ismét elölről kell kezdeni a folyamatot és előbb le kell tenni pár dolgot az asztalra, azaz bizonyítania kell az egyénnek, hogy valóban rendelkezik az adott tudással és/vagy szakértelemmel az adott területen, és csak azt követően kezdenek bejönni a megbízások és/vagy a megrendelések.
Türelmesen fel kell építeni a dolgokat, mert sokan elsőre megriadnak attól, hogy annak ellenére, hogy hosszú évek során megszerzett tudásuk és szakmai tapasztalatuk van egy adott területen, vagy hogy Mo.-on elismert és megbecsült szakemberek, eleinte mégis egy kalap alá vannak véve olyan emberekkel, akik szinte semmihez nem értenek az adott szakterületen.
Tervek és célok megfogalmazásaLényeges, hogy mielőtt valaki kijön Amerikába készítsen egy tervet és legyenek céljai, hogy mégis hol szeretne élni, mit szeretne csinálni, mit akar elérni, etc.
Amerika sokszínű és rengeteg arculata van, és egyáltalán nem mindegy, hogy az ember melyik államban kezdi el az amerikai életet, mert még államon belül is nagy különbségek vannak. Persze minden egyénnek más állam imponál, mert nem mindegy, hogy valaki egyedülálló vagy családdal jön vagy hogy milyen tudással és szakmai képzettséggel rendelkezik, amit bizonyos államokban és helyeken jobban tud kamatoztatni.
Azzal számolni kell, hogy Amerikába kijőve nem minden úgy alakul, ahogy az ember előzetesen elképzelte vagy eltervezte. Ezen a folyamaton minden bevándorló átmegy, mert egy teljesen új életet kezd el az ember és bizonyos dolgokat elölről kell kezdeni. Lényeges, hogy az ember legyen mentálisan és lelkileg felkészülve erre, és főképp legyen rugalmas, hogy a kitérőket és a megtorpanásokat ne kudarcnak élje meg, hanem tanulási folyamatnak vegye, mert a megbotlások, a zsákutcába futások a fejlődési folyamat, valamint a haladás részei.
A legnagyobb kudarc az, ha az ember nem vagy ritkán próbálkozik, valamint az elkövetett hibákból nem tanulva ugyanazokat követi el újból.
Sokszor előfordul az, hogy az adott szakember, aki házakat szeretne építeni Amerikában, a kezdetben építkezésen dolgozik 1-2 évig úgy, hogy Mo. -on is volt építkezési vállalata vagy talán éppen Uber -rel egészíti ki a keresetét, amíg készen áll arra, hogy beindítsa a vállalkozását. Vagy a híres szakács vagy étterem tulajdonos valakinek az éttermébe dolgozik úgy, hogy Mo. -on saját éttermet vezetett, de várja a kellő pillanatot és helyet, amikor beindíthatja a saját éttermét. De ugyanez igaz a fodrászra, az autókereskedőre, ingatlanosra, etc.
Néha kompromisszumokat kell kötni vagy kitérőket kell tenni a cél elérése érdekében, és ha esetenként vannak is megbotlások, a célokat (az álmokat) nem szabad feladni.
Sokan az első elhasalásnál vagy a nehézségek jelentkezésénél feladják. A tapasztalatokból kiindulva újra kell kalibrálni a dolgokat, mindig tegyünk egy lépést előre a cél megvalósítása érdekében, mert általában egyből, első húzásra nem mindig sikerül.
Az átgondoltabb és ismételt próbálkozások, a szervezett hozzáállás, a kitartás, az apró lépések, etc. együttese vezetnek el a sikerhez.
Lehetőségek felismerése és megragadása
Állítják, hogy állandóan a szemünk előtt és körülöttünk vannak a jobbnál jobb lehetőségek, de mégsem vesszük észre azokat, mert a figyelmünk máshol van. A nyugtalan agyunk tele van a mindennapok banális teendőivel, az általunk táplált kaotikus zsigeri zajjal (stressz, félelem, bizonytalanság, aggodalom, etc.).
A napi apró gondok terhei, az autópilóta üzemmód, etc. elfedi és nem engedi látni a mellettünk fekvő vagy a szembe jövő új és nagyszerű lehetőségeket.
Elmegyünk mellette úgy, hogy észre sem vesszük, nem is tudatosul bennünk, hogy mekkora szerencse ért bennünket, vagy hogy az adott dolog mekkora potenciált hordoz önmagában. Néhány esetben a halogató és az elodázó magatartás oda vezethet, hogy az adott lehetőség elillan vagy valaki más előbb lép, és kihasználja a kínálkozó lehetőséget.
Lényeges a tudatos jelenlét, a tiszta gondolkodás, valamint az adott helyzet felismerése, valamint annak megragadása, mert életünk során a lehetőségek, a jó dolgok (anyagiak, események, emberek, stb.) általában hullámokban jönnek felénk, és ha csak egy jó hullámot is elfogunk, az akár életünk végéig is eltarthat és kitarthat.
Szemléletváltás
Tapasztalatunk az, hogy sokan beszűkült látásmóddal, valamint téves elvárásokkal érkeznek Amerikába, ami eleve leszűkíti és korlátozza a lehetőségeiket.
Mindenben a rosszat, a nehézséget, etc., látják, ahelyett hogy észre vennék a megannyi jót és a sok lehetőséget, ami őket folyamatosan körülveszi!
Cipelik magukkal a beléjük programozott és rögzült rossz mentalitást (panaszkodnak, problémákat látnak, etc.), önszabotázs üzemmódban működnek, valamint önsorsrontó döntéseket hoznak. Nem engedik befogadni az újat, hanem replikálják életükben a helytelenül kondicionált dolgokat. Leragadnak a nemműködő múltbeli dolgoknál, ahelyett hogy nyitott módon gondolkodva nyitnának az újabb dolgok felé, és elengedve a korlátaikat adnának maguknak lehetőséget a fejlődésre, a haladásra, a gyarapodásra, a siker elérésére.
Az önreflektív hiányos és tudatlan életvitel miatt, ugyanazon hibákat követik el, teljesen mindegy, hogy hova mennek.
Nem ismerik fel, hogy elsősorban belsőleg (szemlélet, hozzáállás, etc.) maguk kell megváltozzanak ahhoz, hogy másképp csinálva a dolgokat a körülményeik, a körülöttük levő környezetük, etc. megváltozzon.
Érdemes egy pozitív, nyitott, érdeklődő szemléletet és mentalitást kultiválni, mert Amerika a lehetőségekről szól, akár az üzlet, a karrier, a sport, a művészet etc. területén! De nem árt egy kis önismeret sem, hogy az ember reálisan felmérje, hogy a képzettsége és/vagy a szakmai tudása alapján hol és melyik területen tudja legjobban képességeit kamatoztatni, ami elvezet az anyagi függetlenséghez(!), mert lényegében az teremti meg az igazi szabadságot, amikor az ember végre azt teheti amit szeret, és nem kell triviális vagy lélekölő dolgokkal foglalkozzon.
A szerencse is azokat kedveli, akik kellően rugalmasok, akik pozitív szemlélettel és mentalitással rendelkeznek, akik elsőre nem adják fel hanem ismételten próbálkoznak, valamint a cél érdekében áldozatokat hoznak (szervezettek, tanulnak, fejlesztik önmagukat, etc.), és nem azokat, akik tudatlanul mások után igazodnak, ritkán próbálkoznak, vagy a sors szeszélyébe, vagy csak pusztán a vak szerencsébe bíznak.