Blog Post

2025 VIZA LOTTÓ – 'DIVERSITY VISA PROGRAM' (DV)

A hivatalos letelepedésre jogosító rezidens státus megszerzése az Egyesült Államokban
A hivatalos weboldalon
https://dvprogram.state.gov/ a 2025 DV lottó online történő teljesen ingyenes(!) jelentkezés 2023. október 4-én déli 12:00 órakor kezdődik és 2023. november 7-én zárul déli 12:00 órakor, keleti standard idő szerint (EST) (GMT-4); kérjük adjon egy esélyt magának(!), ha az Egyesült Államokban szeretne letelepedni, ill. az életet egy nagy vidám kalandként megélni, valamint megvalósítani a mindenkori gyerekkori (amerikai) álmát; a részletek végett kattintson ide kérem: https://dvprogram.state.gov/.

Érdemes évente ezzel a lehetőséggel élni (tartózkodjon bárhol, bármelyik országban), ha szeretne hivatalosan az Egyesült Államokban élni és letelepedni, mert a jelentkezés ingyenes és könnyen kivitelezhető, hiszen online történik.

Az elmúlt több mint másfél évtizedben irodánk közvetlen, ill. közvetett módon sok személy esetében segített a sikeres a DV lottó jelentkezés beadásában, ill. azt követően a hivatalos ügyintézésben, hogy immár DV lottó nyertesként zökkenőmentesen ki tudjanak vándorolni az Egyesült Államokba, valamint a közvetlen családtagjaikat is hivatalosan kihozni családegyesítés keretében.

Figyelem:   egyes webhelyek és e-mailek megkísérlik félrevezetni az ügyfeleket, hivatalos amerikai kormányzati információk szolgáltatójának kiadva magukat! Óvakodjon a megtévesztő vagy egyenese csaló weboldalak által kínált DV lottó jelentkezéstől (sokaknál a hivatalos határidő előtt hónapokkal előbb lehet jelentkezni vagy egyeseknél egész évben!), mert túl azon, hogy borsos árat kérnek a jelentkezés kapcsán (ami teljesen ingyenes), igazából nem ellenőrizhető, hogy valóban beadták a DV lottóra a jelentkezést vagy sem, és ha igen, akkor megbízható és megfelelő módon történt a jelentkezés, gondolunk itt az adatok (név, születési hely, idő...) helyes bevitelére, valamint a digitális fotóra, mert sokan a nem megfelelő fotó *** miatt automatikusan diszkvalifikálódnak a DV lottó sorsolás részvételéből.

Miben tud irodánk segíteni
A hivatalos DV lottó jelentkezés teljesen ingyenes és kizárólag(!) a hivatal weboldalán online lehetséges, valamint annak sikerességét a közvetlen online beadást követően kapott visszaigazoló sorszám garantálja, amit nagyon is érdemes megőrizni, mert azzal tudjon jövő év június környékén online ellenőrizni az egyén, hogy kisorsolták vagy sem. Ha bárki a DV lottó jelentkezés során úgy érzi, hogy segítségre szorul, gondolunk itt a fotó megfelelő beszerkesztésére a hivatal által megadott paraméterek (méret, felbontás, etc.) alapján, kérem nyugodtan keressen meg e-mailben (
info@patakicenter.com) bennünket – de semmiképp ne halogassa a jelentkezést az utolsó napokra, mert akkortájt általában a hivatal szervere túl lesz terhelve a lerohant jelentkezők által  – és szívesen segítünk.

(i) Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, a következő adatokra van szükségünk (küldjek át e-mailben –
info@patakicenter.com):
- a személy teljes (hivatalos) neve,
- születési hely és idő,

- iskolai végzettség (szakközép, érettségi, főiskola, egyetem)

- levelezési cím (bármilyen országbeli cím megfelel, csak biztosan megkapja az esetleges jövő évi levélbeli értesítést),
- emailcím,
- telefonszám (opcionális),
- családi állapot – ha az egyén házas, ill. kiskorú (18 év alatti) gyereke van, akkor azon családtagok adatait is meg kell adni, valamint digitális útlevél nagyságú fotó kell *** minden egyes családtagról; (
speciális eset : ha az egyén elvált vagy sosem volt házas, de kiskorú (18 év alatti) gyereke van, akkor is kell a gyerek adata és egy digitális útlevél nagyságú fotó *** róla),
- egy jó minőségű kurrens digitális formátumú és megfelelő méretű útlevél nagyságú fotó *** minden egyes személyről.

(ii) A 2020 DV jelentkezés ügyintézési díját ($20/fő) kérjük küldje át a PayPal számlánkra, a küldéshez szükséges PayPal ID/azonosítónk az emailcímünk:
info@patakicenter.com.

(iii) Azt követően intézzük az ügyet, ill. küldjük a DV lottó jelentkezés beadásáról a hivatalos visszaigazolást, aminek a sorszámával majd online lehet ellenőrizni a sorsolás eredményét jövő év (2025) júniusa táján.

***
A digitális útlevél nagyságú fotóról annyi megjegyzést tennénk , hogy ha van okos telefonja (jó felbontású kamerával), akkor úgy 2-3 méter közelségből fényképeztesse le magát mell magasságból felfele egy világos, egyszínű falnak dőlve, és ha lehet, mindenképpen nappal természetes fénynél, hogy ne vetődjön ki hátsó vagy oldal árnyék a fotón, és az úgy készített fotót küldje át e-mailben az adatokkal együtt, és azt majd beszerkesztjük a jelentkezéshez szükséges méretre, valamint a hivatal által megkövetelt módon.

Ha valamilyen ok folytan az átküldött digitális fotó mégsem felel meg a DV lottó szabta kritériumoknak (nem megfelelő minőség, rossz felbontás, oldal árnyék kivetülése a fotón a nem megfelelő fényviszonyok miatt, etc.) azt e-mailben jelezzük, hogy új fotó legyen készítve és átküldve, mert sokan a nem megfelelő fotó becsatolása miatt automatikusan diszkvalifikálódnak a DV lottó sorsolásból. Itt talál részletes leírást és bemutatott mintát, hogy milyen feltételeknek kell eleget tegyen a digitális útlevél nagyságú fotó:
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos/photo-examples.html.

Észrevételek
(i) Azokat a személyeket, akik egynél több jelentkezést nyújtanak be a regisztrációs időszak alatt, kizárják DV lottó sorsolásból.

(ii) A nem megfelelő digitális útlevél fotó becsatolása miatt az egyén diszkvalifikálódik a sorsolásból.

(iii) A hivatalos DV lottó jelentkezés kizárólag a fent jelzett weboldalon lehetséges és annak sikerességét az online beadást követően kapott visszaigazoló sorszám garantálja, amit érdemes megőrizni, mert jövő év június környékén online is ellenőrizhető a sorsolás eredménye.


(iv) Azt tudni kell, hogy aki legálisan házas, annak kétszeres (2x) esélye van arra, hogy kisorsolják a DV vízum lottón, mert akármelyik házaspárt is húzzak ki, az automatikusan viszi magával a derivatív családtagokat (a házastársat és a 18 év alatti kiskorú gyerek(ek)et). Mert mondjuk az első esetben a férj az elsődleges jelentkező és viszi magával a családját (a feleséget meg a 18 év alatti kiskorú gyerek(ek)et), a második esetben meg a feleség az elsődleges jelentkező és viszi magával a családját (a férjét meg a 18 év alatti kiskorú gyerek(ek)et). 


(v) Kevesen tudják, hogy ha a frissen kisorsolt DV vízum lottó nyertese a sorsolást követően megházasodik, és a továbbiakban házasként adja be vízum hivatalos ügyintézésére a papírokat, akkor viheti magával az újonnan választott házastársát is, illetve a kiskorú gyerek(ek)et is, ha van, annak ellenére, hogy a DV vízum lottó sorsolás jelentkezésekor, mint egyedülállóként szerepelt és nyerte meg a DV vízum lottót. Ez esetben két (2) esetet lehet megkülönböztetni ( legalábbis irodánk e két esettel találkozott az ügyfelek megkeresése alapján ), mert a Bevándorlási Hivatal (USCIS) csak a törvényes házasságot fogadja el, mint legális párkapcsolati viszonyt.  

(a) Mo.-on el van terjedve az élettársi párkapcsolat és valójában a felek egy párt alkotnak mar évek óta, még közös gyerek(ek) is van, de törvényesen nincsenek összeházasodva. Ha az egyik fél megnyeri a DV vízum lottót, akkor, hogy eleget tegyenek a Bevándorlási Hivatal (USCIS) szabta feltételrendszernek, értelemszerűen nyomban összeházasodnak, hogy a teljes család, azaz a családtagok együtt adhassák be a hivatalos vízum ügyintézésére a papírokat, hogy egyszerre tudjanak hivatalosan kivándorolni az Egyesült Államokba.   

(b) Tegyük fel, hogy Molnár Erikát (ME), a szerencsés DV vízum lottó nyertesét, a kisorsolást követően egy még nagyobb szerencse éri és elragadja a SZERELEM, és azt követően rövidesen törvényesen megházasodik az új párjával, immár hivatalosan férj-feleség párost alkotva. Mivel új helyzet, azaz változás történt a családi állapotban, úgy ME nem mint egyedülálló, hanem mint férjezett adja be a hivatalos vízum ügyintézésére a papírokat.   

Figyelem(!): ennél az utóbbi esetnél különösen kell vigyázni, azaz fel kell alaposan készülni a konzulátusi interjúra, mert irodánknak volt ilyen esete, és az adott fiatal házasokat kétszer (2x) hívták be interjúra a budapesti Amerikai Követségre, mert ilyenkor részletekbe menően átvizsgálják és kikérdezik a nyerteseket, hogy megbizonyosodjanak, hogy a házasság valódi és nem csak azért köttetett a DV vízum lottó megnyerését követően a másik fél részéről, hogy kikövezett könnyű kivándorlást és letelepedést nyerjen az Egyesült Államokba. 


Fő okok, amelyek miatt a DV alapú vízum kérelmet elutasítják
A DV lottó megnyerése nem ad 100%-os garanciát a bevándorló vízum vagy zöldkártya megszerzésére. Néha az Egyesült Államok bevándorlási hatóságai egyik vagy másik szakaszban megtagadják a vízum kiadását vagy a kívánt státusz megadását. A 'Diversity Visa Program' 10 fázisának részletei itt találja meg:
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-submit-entry1.html?wcmmode=disabled.

Az Egyesült Államok bevándorlási törvénye felsorolja az Egyesült Államokba való beutazás megtiltásának lehetséges okait.

Bűnözési rekord ...
Azok a külföldiek, akiket két vagy több olyan bűncselekmény miatt ítéltek el, amelyekért a halmozott büntetés öt év vagy több, nem léphetnek be az Egyesült Államokba. Az elkövetett bűncselekmények súlyossága irreleváns a vízum elutasítása szempontjából. Az egy évnél hosszabb büntetést kiszabó kisebb cselekmény is alapja lehet a vízum megtagadásának, ha a cselekményt a vízumkérelem benyújtását megelőző öt évben követték el.

Orvosi okok ...
Az elutasítás indokai között szerepelnek a veszélyes fertőző betegségek, valamint olyan szellemi vagy testi károsodások, amelyek veszélyt jelenthetnek a közösségre vagy a kérelmezőre. Az ilyen betegségek listája tartalmazza a súlyos akut légúti szindrómát (SARS), a tuberkulózist (fertőző állapot), a leprát, a szifiliszt (fertőző állapot), a chancroidot, a gonorrhoeát, a granuloma inguinale, a limfogranulomát. Ezenkívül nem engedhetők be az Egyesült Államokba azok a személyek, akik alkohollal és kábítószerrel való visszaéléstől, valamint mentális és/vagy fizikai rendellenességektől szenvednek vagy szenvedtek a múltban, amelyek veszélyt jelentenek a társadalomra.

Illegális tartózkodás vagy az Egyesült Államok bevándorlási szabályainak megsértése ...
Tilos az Egyesült Államokban tartózkodni lejárt vízumok vagy dokumentumok alapján. Az a személy, aki hat hónaptól egy évig illegálisan tartózkodott az Egyesült Államokban, három évre megtiltja a belépést az országba. Ha az illegális tartózkodás időtartama meghaladja az 1 évet, a külföldit 10 évig megtiltják az Egyesült Államok területére való beutazástól. Bevándorlási jogsértés minden olyan tevékenység, amely ellentétes a vízum feltételeivel, mint például a Bev. Hiv. (USCIS) engedélye nélküli foglalkoztatás, a tartózkodás időtartamát meghaladó, stb. cselekedetek...

Feljegyzések a deportálásról ...
Ha egy külföldi állampolgár megsérti az Egyesült Államok bevándorlási törvényeit, az a kitoloncoláshoz vezethet. A kitoloncolt személyt 5 évre megfosztják az Egyesült Államokba való beutazás jogától. Ha a külföldi ismét átesik a kitoloncolási eljáráson, 20 éves beutazási tilalmat szabnak ki. Az Egyesült Államokon belül súlyos bűncselekményeket elkövető külföldi állampolgárok számára véglegesen megtiltják az országba való belépést. Ugyanaz a sors vár azokra a deportáltakra is, akik 1 évvel túllépik tartózkodási idejüket, majd megpróbálnak illegálisan bejutni az országba.

A kérelmezőt becsmérlő információk ...
Ha a vízum kérelmezőt rágalmazás éri, pl. bármely információ, beleértve a nem hivatalos forrásokból, például volt házastársaktól vagy üzleti partnerektől származó információkat is, elutasító vízumdöntés alapja lehet. Ezekben az esetekben az Egyesült Államok beutazási tilalmának leküzdéséhez be kell bizonyítani, hogy a rágalmazó információ hamis, és a kérelmező nevét törölni kell a feketelistáról.

Nincs bevallva és feltüntetve az érvényes és használatban levő közösségi hálózati fiókok , mint pl.: Facebook, WhatsApp, Skype, Viber, Instagram, Telegram, Signal, WeChat, Skype, Snapchat, TikTok, Youtube, stb....
A kérelmező köteles felsorolni azokat a fiókokat, amelyeket az elmúlt öt évben használt több közösségi vagy kommunikációs platformon. Lehet azt állítani, hogy nincs közösségi vagy kommunikációs platform számlája, de ha ezek az információk hamisnak bizonyulnak, a kérelmezőknek „súlyos bevándorlási következményekkel” (elutasítás) kell szembenézniük.

Helytelen viselkedés az interjú során ...
A bevándorlási tisztviselővel való kommunikációnak ugyanúgy kell történnie, mint egy ismert céggel folytatott munkainterjún. Tisztelettudóan és kedvesen kell viselkednie, egyértelműen válaszolnia kell a feltett kérdésekre, ne rejtse el a tényeket, és ami a legfontosabb – ne vicceljen(!). Bármilyen sikertelen vagy nem megfelelő válasz indok lehet a bevándorlóvízum elutasítására, tehát észszerűbb komoly hozzáállást tanúsítani.

Rövid 'DV - diversity visa' program szemléltető
A vízumlottó vagy más néven 'zöldkártya lottó', hivatalosan 'Diversity Visa Program' (DV), az Egyesült Államok sorsoláson alapuló programja, aminek a keretében évente 50 000 bevándorlási vízum megszerzését teszik lehetővé. A program célja a bevándorlók diverzifikálása, változatossá tétele. A programban minden olyan ország állampolgára részt vehet, amelyből az elmúlt öt év folyamán nem haladta meg az 50 ezer főt a bevándorlók száma.

1987-ben Ronald Reagan előző amerikai elnök amnesztiát adott az Egyesült Államokban illegálisan élő 2 millió mexikóinak, de aggódott Amerika csökkenő etnikai sokszínűsége miatt. A gondolat tehát az volt, hogy a vízum kártyalottóval újraélesztik és megvédik a nemzet sokszínűségét.

A vízum kártyalottó elsődleges modelljét 1987-ben hozták létre, és az „NP-5 lottóprogram” nevet kapta. Évente 5000 vízumot adtak ki magánszemélyek számára 36 nemzetközi helyszínről 2 éven keresztül. Néhány évvel később a vízumok számát lottónként tizenötezerre emelték.

1990-ben és 1991-ben ez a rendszer „OP-1 Program” néven volt ismert, és 10 000 vízumot adtak ki. A következő 2 évben ezt a rendszert „AA-1 Program”-nak nevezték át, és rövid határozatként hozták létre, és 40 000 vízumot adtak oda 37 nemzetközi helyszínre. Nyilvánvalóan 16 000-et Észak-Eirában foglaltak le.

Csak 1994-ben alakították át ezt a programot a jelenlegi ismert modelljére, amely 55 000 vízumot biztosít az összes nemzetközi helyszínre. Tehát az első regisztrációs időszak (DV–1) 1993-ban nyílt meg, és az első sorsolás 1994-ben zajlott le. 2002-ig minden lottó célt papíron, postai úton kellett elküldeni az Egyesült Államok hatóságainak. Több százezer célt dolgoztak fel manuálisan. 2003-ban létrejött az online regisztrációs rendszer, tehát a DV–2005-ös jelentkezési időszaktól kezdve a korábbi papír alapú jelentkezést leváltotta egy teljesen elektronikus, online rendszer. A rendelkezésre álló 50 000 vízumot hat régió között osztják el, de egy ország jelentkezői sem kaphatják meg a vízumok több mint 7%-át.

A sorsolásra az jelentkezhet, aki rendelkezik legalább felsőfokú tanulmányok folytatására jogosító végzettséggel (
megjegyzés – szerző: Magyarország vagy a 'magával határos' országok esetében érettségivel), vagy képesítése van bizonyos hiányszakmában és rendelkezik legalább két év szakmai tapasztalattal.

Bár a programot létrehozó törvénymódosítást kétpárti konszenzussal hozta meg az amerikai törvényhozás, az ezredforduló után egyre több kritika érte a rendszert, és számos kísérlet történt a törvényhozásban a program megszüntetésére. Legutóbb egy 2017-es New York-i terrorcselekmény után merült fel elnöki szinten a program reformja, szigorítása vagy teljes megszüntetése, miután kiderült, hogy a terrorcselekmény üzbég elkövetője a vízumlottón keresztül jutott letelepedési engedélyhez.

A statisztikák alapján, pl. a DV–2014-es sorsolásra világszerte közel 9,4 millióan regisztráltak (azóta növekvő tendenciát mutat), akik további 5,2 millió közvetlen hozzátartozó adatait adták meg. A legtöbb regisztráció Nigériából érkezett, közel 1,7 millió.

Magyarországról ugyanebben az időszakban 10 973 regisztráció érkezett (és további 10 022 hozzátartozó). A magyar jelentkezők közül 363 személyt sorsoltak ki. Végül 103 magyar (Magyarországról) jutott ezen a jogcímen tartózkodási engedélyhez. Megjegyzés – szerző: a mostani években úgy kb. 160-180 létszám jut DV által amerikai letelepedési engedélyhez, és úgy 35-45 ezer fő adja be érvényesen a DV jelentkezést. Erdélyből, a számok törvénye alapján, valószínűsíthető módon több magyar nyer letelepedési engedélyt DV által az Egyesült Államokban, mint a teljes magyarországi létszám – csak arra kell ügyelni, hogy a születési ország alapján kell választani a DV jelentkezésnél a besorolást, és nem (magyar) állampolgársági alapon.     

A sorsoláson kiválasztott jelentkezők csak arra szereznek jogosultságot, hogy ezen a jogcímen bevándorlási engedélyhez folyamodjanak. A kiválasztás önmagában nem garancia arra, hogy megadják számára a bevándorló vízumot. A vízum megszerzéséhez a szükséges dokumentumokon kívül megfelelő anyagi fedezettel is rendelkezni kell, így bizonyítva, hogy a kérelmezők nem lesznek közterhek az Egyesült Államokban.

Mivel nem minden kisorsolt nyújt be végül vízumkérelmet, vagy a vízumkérelmi eljárás során kiderül, hogy nem felel meg a feltételeknek, így minden sorsoláson a kiosztható vízumok számánál jóval több jelöltet választanak ki (kb. 2,5-szeresét), így biztosítva, hogy minden vízum kiosztásra kerüljön. Ezen kívül hiába rendelkezik egy adott személy megfelelő vízummal, az amerikai határőrség bármikor megtagadhatja az országba történő belépést.

A kiválasztott jelentkező számára kiadott DV alapú vízum maximum hat hónapig érvényes. Ennyi idő áll rendelkezésre, hogy a kérelmező belépjen az Egyesült Államok területére. A belépés után készítik el az állandó tartózkodást és a munkavállalási engedélyt igazoló úgynevezett zöldkártyát, amit postai úton kézbesítenek.

Kérjük ossza meg minél több helyen ezen bejegyzésünket, ezzel is segítve mások DV lottó jelentkezését a hivatalos weboldalon és időben, köszönjük.


Ha bármi kérdés adódik jelezzék irodánk (www.patakicenter.com) számára kérem és minden jelentkezőnknek szorítunk, hogy a szerencse pártfogoltjaként DV lottó nyertesek legyenek, valamint végleges letelepedési státuszt nyerjenek az Egyesült Államokba.

PatakiCenter.com blog

November 7, 2024
Az informált és eszes magyar
September 21, 2024
Mit tegyen és mit ne tegyen a sikeres USA bevándorlás érdekében Különösen fontos az egyén számára, hogy milyen emberi környezetbe kerül Amerikában, valamint milyen szinten és színvonalon működnek az őt körülvevő emberek, mert végső soron (akarva-akaratlan) azon emberek átlagának a szintjén fog az egyén is funkcionálni. Sok esetben az Amerikában levő baráti társaság színvonalának alacsony rezgése, amibe talán akaratlanul belekerül az egyén, gátló és korlátozó tényezőként hathat az egyén fejlődésére, a haladására, és a sikeres kibontakozására. Az elmúlt húsz év tapasztalatból kiindulva a következő ismétlődő és visszatérő folyamatokat látjuk és tapasztaljuk az amerikai bevándorlás kapcsán. Kérjük olvassa el, hátha segít a következő információ: USA útmutató . Minőségi információ (i) Lényeges, hogy részletes és reális, azaz minőségi információk alapján, valamint a valós tények tudatában hozzunk döntést, és ne naivan közelítsük meg az amerikai bevándorlást. Az évek során azt tapasztaljuk, hogy sokan amerikai barátokhoz és ismerősökhöz érkezve, az adott szűk baráti társaság által szolgáltatott információk alapján és szintjén kezdenek bele a bevándorlási ügyük intézésébe, úgymond a „legális lepapírozásukba”, jóhiszeműen elfogadva és követve: – az adott baráti környezet által sugallt, elfogadott és normalizált dolgokat, de sok esetben azok féligazságokon vagy egyenesen téves információkon alapulnak, – vagy a baráti társaság tagjai is meg vannak vezetve valaki más által. Magyarán, egy rossz folyamatot replikálnak úgy, hogy nem is tudatosul bennük, hogy amit tesznek, az zsákutcába vezet, aminek a káros következményei egy éven belül jelentkeznek. Ugyanis az a jelenség zajlik le, hogy valaki olvas valamit (online vagy a közösségi médiában) vagy egy másik baráti társaság tagjától hall vagy lát egy úgymond „kiskapus” megoldást vagy módszert, etc., és így az egyik megfertőzi a másikat a téves vagy csak részben igaz információval, majd azt beviszi és elkezdi terjeszteni a saját baráti társaságában. A végen, mint egy vírus kezd terjedni a hamis információ, valamint normalizálódik különböző csoportokban és baráti társaságokban. Érdemes tágabb értelemben is körbekérdezni, több forrásból is érdeklődni, hogy az ember tényszerű információval rendelkezzen, mielőtt úgy dönt, hogy elkezd egy adott bevándorlási ügyet. (ii) Többen a közösségi médiából, pl., bevándorlási témákkal foglalkozó Facebook (FB) magyar csoportoktól kapott infók alapján vágnak bele valamilyen bevándorlási ügybe, készpénznek véve az ott olvasott információkat, aztán egy év sem telik el, és az adott ügy megfeneklik. Ismételten nyomatékosítjuk, hogy érdemes több forrásból érdeklődni, mert a FB csoportokban sokszor jóhiszeműen van replikálva a valótlan információ, ugyanakkor sok esetben kifejezetten anyagi haszonszerzés célzattal és szándékos megtévesztéssel találkozhatunk. Félrevezető és téves információk mentén elindulva borítékolva van a kudarc, ami fájdalmas, valamint költséges tanulópénz lesz az egyén számára. Korábban jeleztük, hogy az USA bevándorlás immár külön iparággá nőtte ki magát, ahol az üzlet maga az ügyintézés, részletek itt: https://www.patakicenter.com/informacio . Ügyintézés (i) A bevándorlási ügyek kapcsán a szakértelem és a tapasztalat hiánya miatt mennek félre a dolgok, mert: – finoman fogalmazva „nem megfelelő” ügyintézőhöz fordulnak, azaz olyan laza barátra / távoli ismerősre hagyatkoznak, aki tudja a „tutit” , aki majd kitölti a „megfelelő nyomtatványokat” úgy, ahogy ő maga is másvalakitől látta. Az ilyen ügyintéző lényegében lemásolja és replikálja (copy/paste) amit ő is másvalakitől látott, és fogalma sincs mit csinál. Az így beadott ügyek általában tele vannak formai hibákkal és amint a hivatal visszadobja vagy hiánypótlást kér, akkor hirtelen elérhetetlen lesz az ügyintéző, akinek sok eseteben a kiléte sem ismert, valamint a jövőben sem lehet rá számítani. – néhányan megfelelő angoltudással úgy gondolják, hogy ők is ki tudnak tölteni pár formanyomtatványt a hivatal számára, és maguk próbálják beadni a bevándorlási ügyüket . Nem rendelkezve megfelelő szakmai és ügyintéző rutinnal, szintén hiányosan és/vagy tele hibákkal nyújtják be az ügyet. Amint a hivatal hiánypótlást kér, elkezdenek érdeklődni, pl. a Facebookon különböző csoportokban írogatva. Mivel rengeteg „USA bevándorlási témához értő” okos ember van a FB-on, csak úgy özönlenek a sületlen bevándorlási tippek. – néha meg olyan drága ügyintézőhöz fordulnak, hogy szinte a gatyáját is ott kell hagyja az ügyfél , tévesen azt gondolván, hogy ha méregdrága az ügyintézés, akkor az biztos szakértelemmel és tapasztalattal társul. Két évtizede folyamatosan mindenkinek mondjuk, hogy megbízható, tapasztalt, fogható és elszámoltatható ügyintézőhöz forduljon amerikai bevándorlási ügyével az ember , akinek megvan a kellő szakmai tapasztalata, tudása és rutinja azáltal, hogy évek óta USA bevándorlással foglalkozik, és nem néha ad be egy pár ügyet, mert azok általában mindig félre mennek, ugyanis minden ügy egyedi, valamint sajátos összeállítást követel meg, és nem „copy-paste” megoldást. Nem érdemes ezen spórolni vagy hazardírozni, mert végső soron az ember életéről és sorsáról van szó. (ii) Egyesek „minden áron” valamilyen legális státuszt akarnak szerezni és pont ezt használják ki a csalók, valamint fordítják az információhiányos ügyfél ellen. Az emberileg érthető, mert mindenki a legális státusz megszerzésére törekszik, de egyeseket annyira elvakít a „legális lepapírozás” iránti vágy, hogy mérlegelés nélkül beleugranak az első adandó alkalommal valamilyen kétes „kiskapus” ügybe, ráadásul olyan emberek sugallatára, akik semmit nem értenek az amerikai bevándorláshoz . A sietség és a nagy akarás felülír minden józan észt, nem kérdeznek körbe, hogy megerősítést nyerjen az adott információ, ami alapján cselekvésbe kezdenek. Majd egy éven belül jön a kijózanodás, amikor bedől az elsőre jónak látszó és tutinak hitt dolog. A szomorú az, hogy általában tömegesen esnek ebbe a csapdába, ugyanis baráti társaságon belül egyik utánozza a másikat, és baráti ráhatásra többen is beadnak téves és megtévesztő információk alapján, vagy egy tapasztalatlan ügyintéző által valamilyen ügyet, amit eleve el sem szabadott volna kezdeni, vagy nem olyan módon, ahogy az el lett indítva. Mentális és lelki felkészültség Sokan azt hiszik, hogy ha Mo.-on elismert szakember hírében van vagy ha egy adott területen már letett valamit az asztalra, etc., akkor Amerikában egyből elismerik a szaktudását az adott területen, és majd úgy kezelik, mint egy elismert szakembert, pl., divattervező, fodrász, építész, etc. Sokan elvárják, hogy azon a szakmai szinten legyenek kezelve és elismerve, amihez Mo.-on hozzászoktak (kondicionálódtak), de sokszor a hiányos angol nyelvtudás a legfőbb gátja annak, hogy az egyén kibontakoztassa képességeit, valamint tudását mihamarabb anyagiakra tudja konvertálni. Nos, az esetek többségében ismét elölről kell kezdeni a folyamatot és előbb le kell tenni pár dolgot az asztalra, azaz bizonyítania kell az egyénnek, hogy valóban rendelkezik az adott tudással és/vagy szakértelemmel az adott területen, és csak azt követően kezdenek bejönni a megbízások és/vagy a megrendelések. Türelmesen fel kell építeni a dolgokat, mert sokan elsőre megriadnak attól, hogy annak ellenére, hogy hosszú évek során megszerzett tudásuk és szakmai tapasztalatuk van egy adott területen, vagy hogy Mo.-on elismert és megbecsült szakemberek, eleinte mégis egy kalap alá vannak véve olyan emberekkel, akik szinte semmihez nem értenek az adott szakterületen. Tervek és célok megfogalmazása Lényeges, hogy mielőtt valaki kijön Amerikába készítsen egy tervet és legyenek céljai, hogy mégis hol szeretne élni, mit szeretne csinálni, mit akar elérni, etc. Amerika sokszínű és rengeteg arculata van, és egyáltalán nem mindegy, hogy az ember melyik államban kezdi el az amerikai életet, mert még államon belül is nagy különbségek vannak. Persze minden egyénnek más állam imponál, mert nem mindegy, hogy valaki egyedülálló vagy családdal jön vagy hogy milyen tudással és szakmai képzettséggel rendelkezik, amit bizonyos államokban és helyeken jobban tud kamatoztatni. Azzal számolni kell, hogy Amerikába kijőve nem minden úgy alakul, ahogy az ember előzetesen elképzelte vagy eltervezte. Ezen a folyamaton minden bevándorló átmegy, mert egy teljesen új életet kezd el az ember és bizonyos dolgokat elölről kell kezdeni. Lényeges, hogy az ember legyen mentálisan és lelkileg felkészülve erre, és főképp legyen rugalmas, hogy a kitérőket és a megtorpanásokat ne kudarcnak élje meg, hanem tanulási folyamatnak vegye, mert a megbotlások, a zsákutcába futások a fejlődési folyamat, valamint a haladás részei. A legnagyobb kudarc az, ha az ember nem vagy ritkán próbálkozik, valamint az elkövetett hibákból nem tanulva ugyanazokat követi el újból. Sokszor előfordul az, hogy az adott szakember, aki házakat szeretne építeni Amerikában, a kezdetben építkezésen dolgozik 1-2 évig úgy, hogy Mo. -on is volt építkezési vállalata vagy talán éppen Uber -rel egészíti ki a keresetét, amíg készen áll arra, hogy beindítsa a vállalkozását. Vagy a híres szakács vagy étterem tulajdonos valakinek az éttermébe dolgozik úgy, hogy Mo. -on saját éttermet vezetett, de várja a kellő pillanatot és helyet, amikor beindíthatja a saját éttermét. De ugyanez igaz a fodrászra, az autókereskedőre, ingatlanosra, etc. Néha kompromisszumokat kell kötni vagy kitérőket kell tenni a cél elérése érdekében, és ha esetenként vannak is megbotlások, a célokat (az álmokat) nem szabad feladni. Sokan az első elhasalásnál vagy a nehézségek jelentkezésénél feladják. A tapasztalatokból kiindulva újra kell kalibrálni a dolgokat, mindig tegyünk egy lépést előre a cél megvalósítása érdekében, mert általában egyből, első húzásra nem mindig sikerül. Az átgondoltabb és ismételt próbálkozások, a szervezett hozzáállás, a kitartás, az apró lépések, etc. együttese vezetnek el a sikerhez. Lehetőségek felismerése és megragadása Állítják, hogy állandóan a szemünk előtt és körülöttünk vannak a jobbnál jobb lehetőségek, de mégsem vesszük észre azokat, mert a figyelmünk máshol van. A nyugtalan agyunk tele van a mindennapok banális teendőivel, az általunk táplált kaotikus zsigeri zajjal (stressz, félelem, bizonytalanság, aggodalom, etc.). A napi apró gondok terhei, az autópilóta üzemmód, etc. elfedi és nem engedi látni a mellettünk fekvő vagy a szembe jövő új és nagyszerű lehetőségeket. Elmegyünk mellette úgy, hogy észre sem vesszük, nem is tudatosul bennünk, hogy mekkora szerencse ért bennünket, vagy hogy az adott dolog mekkora potenciált hordoz önmagában. Néhány esetben a halogató és az elodázó magatartás oda vezethet, hogy az adott lehetőség elillan vagy valaki más előbb lép, és kihasználja a kínálkozó lehetőséget. Lényeges a tudatos jelenlét, a tiszta gondolkodás, valamint az adott helyzet felismerése, valamint annak megragadása, mert életünk során a lehetőségek, a jó dolgok (anyagiak, események, emberek, stb.) általában hullámokban jönnek felénk, és ha csak egy jó hullámot is elfogunk, az akár életünk végéig is eltarthat és kitarthat. Szemléletváltás Tapasztalatunk az, hogy sokan beszűkült látásmóddal, valamint téves elvárásokkal érkeznek Amerikába, ami eleve leszűkíti és korlátozza a lehetőségeiket. Mindenben a rosszat, a nehézséget, etc., látják, ahelyett hogy észre vennék a megannyi jót és a sok lehetőséget, ami őket folyamatosan körülveszi! Cipelik magukkal a beléjük programozott és rögzült rossz mentalitást (panaszkodnak, problémákat látnak, etc.), önszabotázs üzemmódban működnek, valamint önsorsrontó döntéseket hoznak. Nem engedik befogadni az újat, hanem replikálják életükben a helytelenül kondicionált dolgokat. Leragadnak a nemműködő múltbeli dolgoknál, ahelyett hogy nyitott módon gondolkodva nyitnának az újabb dolgok felé, és elengedve a korlátaikat adnának maguknak lehetőséget a fejlődésre, a haladásra, a gyarapodásra, a siker elérésére. Az önreflektív hiányos és tudatlan életvitel miatt, ugyanazon hibákat követik el, teljesen mindegy, hogy hova mennek. Nem ismerik fel, hogy elsősorban belsőleg (szemlélet, hozzáállás, etc.) maguk kell megváltozzanak ahhoz, hogy másképp csinálva a dolgokat a körülményeik, a körülöttük levő környezetük, etc. megváltozzon. Érdemes egy pozitív, nyitott, érdeklődő szemléletet és mentalitást kultiválni, mert Amerika a lehetőségekről szól, akár az üzlet, a karrier, a sport, a művészet etc. területén! De nem árt egy kis önismeret sem, hogy az ember reálisan felmérje, hogy a képzettsége és/vagy a szakmai tudása alapján hol és melyik területen tudja legjobban képességeit kamatoztatni, ami elvezet az anyagi függetlenséghez(!), mert lényegében az teremti meg az igazi szabadságot, amikor az ember végre azt teheti amit szeret, és nem kell triviális vagy lélekölő dolgokkal foglalkozzon. A szerencse is azokat kedveli, akik kellően rugalmasok, akik pozitív szemlélettel és mentalitással rendelkeznek, akik elsőre nem adják fel hanem ismételten próbálkoznak, valamint a cél érdekében áldozatokat hoznak (szervezettek, tanulnak, fejlesztik önmagukat, etc.), és nem azokat, akik tudatlanul mások után igazodnak, ritkán próbálkoznak, vagy a sors szeszélyébe, vagy csak pusztán a vak szerencsébe bíznak.
August 15, 2024
USA útmutató
June 5, 2024
USA bevándorlás gyorsabban és hatékonyabban
April 23, 2024
Akiknek ESTA vagy vízumkérelmüket elutasították jelezték, hogy szeretnének Kanadán keresztül USA menedékjogot kérni Toronto közelében a kanadai Niagara vízesés látogatása kapcsán. A leendő menedékjogkérő átsétálva a közös határon átívelő amerikai-kanadai hídon és az ott levő amerikai határpontnál (Port of Entry) menedékjogot kér (a magyar állampolgárok vízummentesen látogathatnak Kanadába az eTA keretében. Nos, mi az és miről is szól a Kanada–USA biztonságos harmadik ország megállapodás (Canada–U.S. Safe Third Country Agreement - STCA)? A Kanada és az Egyesült Államok közötti megállapodás (STCA) értelmében, a menedékkérő abban az első biztonságos országban kell menedékjogot kérjen, ahová megérkezik (az Egyesült Államokban vagy Kanadában), kivéve, ha jogosult a megállapodás (STCA) alóli kivételre. Mik lehetnek ezek a kivételek egy magyar állampolgár számára? Ha a leendő menedékkérőnek: (i) az Egyesült Államokban házastársa, fia, lánya, szülője, testvére, nagyszülője, unokája, nagynénje, nagybátyja, unokahúga vagy unokaöccse van, aki (valamelyik a lenti közül): - az Egyesült Államok állampolgára vagy rezidens (zöldkártyás) státusszal rendelkezik, - bevándorlási ügye van folyamatban, vagy - menedékjog kérelme van folyamatban, (ii) nőtlen, 18 év alatti, és nincs szülője vagy törvényes gyámja sem Kanadában, sem az Egyesült Államokban. Ha megállapítást nyer, azaz a menedékkérő bizonyítani tudja azt, hogy az STCA alapján a kivételek közé tartozik - a fenti (i) vagy (ii) pontok alapján, azaz jogosult a menedékjog kérelemre (a kanadai-amerikai határpontnál), akkor ott majd lefolytatják az úgynevezett hiteles féleleminterjút (credible fear interview), hogy megállapítsák, van-e érdemleges menedékkérelme vagy sem - ott tarthatják vagy őrizetbe vehetik a féleleminterjú lefolytatása érdekében. Észrevétel : érdemes jól felkészültnek lenni, azaz megfelelő dokumentációkkal rendelkezni annak érdekében, hogy egyrészt igazolni tudja, hogy az STCA alapján a kivételek közé tartozik, azaz Kanadán keresztül menedékjog kérelemre jogosult az amerikai határpontnál, másrészt, hogy valós menedékkérelemmel rendelkezik, mert tüzetesen megvizsgálják a menedékkérelem hitelességét. Ha bebizonyosodik, hogy a személynek hiteles a menedékjog kérelme, a menekültügyi tiszt erről tájékoztatja a személyt, és jegyzőkönyvet ad ki a félelem hiteles megállapításáról (credible fear interview), beleértve a döntés alapjául szolgáló egyéb anyagokat is. Az iratok kézbesítése történhet személyesen, postai úton vagy elektronikusan. Ha megállapítást nyer, hogy a személy nem felel meg, azaz nem jogosult a menedékkérelemre (az elmondott történet, a nála levő bizonyítékok hiányossága alapján, etc.) a menekültügyi tiszt írásban értesíti a személyt a döntésről, és a félelem hiteles megállapításáról (credible fear interview) jegyzőkönyvet ad ki, valamint a menekültügyi tisztnek meg kell kérdeznie a személytől, hogy szeretné-e az elutasító határozat felülvizsgálatát egy bevándorlási bíróval, amely lehetőséget biztosít arra, hogy a bevándorlási bíró kihallgassa. A kanadai-USA határon levő menedékjog kérelem menetének ábrázolása végett kattintson ide: Port of Entry . Részletesebb információért kattintson ide: USA menedékjog .
March 13, 2024
(1) ESTA Mobile: az ESTA (visa waiver) kikérésére szintén van egy úgynevezett ' ESTA Mobile ' ingyenes alkalmazás; itt tudja letölteni az ingyenes ESTA Mobile alkalmazást: - Apple Store - Google Play A hagyományos számítógépes ESTA verziót itt találja meg: https://esta.cbp.dhs.gov/ . (2) Mobile Passport Control (MPC): egy ingyenes mobil útlevélellenőrző alkalmazás az Egyesült Államok Vám- és Határvédelmi Hivatalától (CBP). Az alkalmazás lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy előre feltöltsenek információkat, ami végső soron felgyorsítja a feldolgozási időt, amikor belépnek az Egyesült Államokba. Miután leszállt, csatlakozzon vezeték nélküli vagy a reptér ingyenes Wi-Fi hálózathoz, és küldje el adatait a CBP-nek. Néhány másodpercen belül kap egy CBP nyugtát egy titkosított vonalkóddal. A nyugta 4 óráig érvényes. A repülőtéren figyelje a gyorsított mobil útlevélellenőrző sávot ( Mobile Passport Control Expedited Lane ). Az MPC segítségével elkerülheti a hosszadalmas várakozást, így sok időt takaríthat meg belépéskor. Felhívjuk figyelmét, hogy csak amerikai állampolgárok, kanadaiak, USA rezidensek, B1/B2 vízummal belépő turisták, valamint a jóváhagyott ESTA-val rendelkező vízummentességi program utazói használhatják a mobil útlevélellenőrzést. Ez magában foglalja az ideiglenes beutazást a turizmus és az üzleti cél érdekében, ezért sok, az Egyesült Államokba tartó utasra vonatkoznia kell. A Mobile Passport Control (MPC) alkalmazás segítségével az utazók feltölthetik útlevéladataikat, válaszolhatnak néhány kérdésre az utazással kapcsolatban, és szelfit is készíthetnek. Az információ elküldése után egy QR-kód generálódik, amely négy órán át érvényes. A repülőtéren egyszerűen be kell mutatnia az útlevele(ke)t és a QR-kódot a határőrnek, aki ezután a szokásos módon feldolgozza belépését. Ha egyszerűen előre megadja adatait, és megválaszol néhány, a CBP ellenőrzéssel kapcsolatos kérdést, csatlakozhat az MPC expressz vonalhoz, és a határon való átjövetelkor, belépéskor kevesebb időt kell eltöltenie a CBP tisztjével. Egyetlen beadványt szükséges csak benyújtani az együtt utazó család minden tagjára, ami kevésbé körülményessé és mindenki számára kényelmesebbé teszi a folyamatot. Minden utazó családtagról képet kell készíteni, amit az alkalmazással és a készülék kamerájával tehet meg. Mobile Passport Control (MPC) használati utasítása i. lépés, töltse le a Mobile Passport Control (MPC) alkalmazást: - Apple Store - Google Play ii. lépés, hozzon létre egy profilt iii. lépés, töltse ki a CBP űrlapot, és készítsen szelfit A főképernyőn meg kell adnia a belépés módját (légi vagy hajóval), valamint a belépés helyet. Az alkalmazás telepítése után egyszerűen hozzon létre egy profilt a háztartás minden tagja számára az alkalmazásban. Ez a lépés nem szükséges, de felgyorsítja a QR-kód generálásának folyamatát, mivel nem kell minden alkalommal megadnia adatait. A rendszer megkéri, hogy adjon meg általános adatokat magáról, és válaszoljon néhány kérdésre az utazással kapcsolatban. iv. lépés, mutassa be a QR-kódot a határon A határon mutassa be útlevelét (családtagok útleveleit) és az alkalmazásból származó QR-kódot. A határőr a szokásos módon feldolgozza az Ön belépését, de a folyamatnak gyorsabbnak kell lennie, mintha a szokásos eljáráson menne keresztül. (3) Global Entry Mobile: aki sűrűn utazik ki-be az USA -ba annak rendelkezésre áll a 'Global Entry Mobile' alkalmazás. Hasonló módon működik, mint a Mobile Passport Control (MPC), de ez már fizetős; öt évre $100, és azoknak szántak, akik sűrűn utaznak ki-be az USA-ba. Miután leszállt, csatlakozzon vezeték nélküli vagy a reptér ingyenes Wi-Fi hálózathoz, és küldje el adatait a CBP-nek. Néhány másodpercen belül kap egy CBP nyugtát egy titkosított vonalkóddal. A nyugta 4 óráig érvényes. Töltse le a 'Global Entry Mobile' alkalmazást: - Apple Store - Google Play
November 6, 2023
Bár nem kötelezőek, a meghívólevelek mégis hasznosak. Dönthet úgy, hogy a vízumkérelméhez csatolja a meghívólevelet, amely alátámasztó dokumentumként szolgálhat. Levelét elviheti vízuminterjúra az Egyesült Államok nagykövetségére vagy konzulátusára. A meghívólevél megerősítheti vízumkérelmét, ami növelheti a vízum jóváhagyásának esélyét. Bármilyen alátámasztó dokumentum, amelyet benyújthat, legitimebbé teszi vízumkérelmét. Ha megfelelő igazoló dokumentumokat mellékel a kérelméhez, az növelheti annak esélyét, hogy megkapja a vízum jóváhagyását. A meghívó levél alternatívája lehet az USCIS I-134-es nyomtatvány ( https://www.uscis.gov/i-134 ) támogatási nyilatkozata. Dönthet úgy is, hogy mindkettőt megadja az Egyesült Államok nagykövetségének vagy az Egyesült Államok konzulátusának/konzuli tisztviselőjének. A Egyesült Államok konzulátusa/konzuli tisztviselője szereti tudni, hogy az Egyesült Államokba érkező nem bevándorló látogatóknak van szállásuk és támogatási rendszerük. Ez csökkenti annak esélyét, hogy megrekednek, kifogynak a pénzükből vagy közterhekké válnak. Ez azt is mutatja, hogy a levelükben leírtak szerint időben szándékoznak megérkezni és visszatérni hazájukba, ami azt mutatja, hogy hajlandóak megfelelni a vízumtörvényeknek és -szabályoknak. Ki írhat meghívólevelet? Meghívóleveleket a legtöbb olyan ember küldhet, aki az Egyesült Államokba látogat. Ezeket csak az Egyesült Államok állampolgára, állandó lakos (zöldkártya birtokosa) vagy más, az Egyesült Államokban jogi státusszal rendelkező személy írhatja. Például a J-1 és F-1 diákvízummal rendelkezők meghívólevelet írhatnak külföldi születésű családtagjaiknak, akik részt szeretnének venni a hivatalos egyetemi diplomaosztó ünnepségen. Milyen típusú vízumok használhatók meghívólevélben? A meghívólevelek leggyakrabban a látogatói vízumon keresztüli családlátogatások során fordulnak elő. Ha a látogatás célja társadalmi vagy családi, akkor a Egyesült Államok konzulátusa/konzuli tisztviselője számára nehéz meghívólevél nélkül ellenőrizni a látogatás okát. Kétféle látogatói vízum létezik: a B-1 vízum és a B-2 vízum. Mindkettő használhatja a meghívólevelet alátámasztó dokumentumként. Garantált a vízum jóváhagyása meghívólevéllel? Semmi sem garantálja a vízumot. A vízum jóváhagyásának esélyeinek maximalizálása több részből áll. Nagyon fontos a papírmunka alapos és pontos kitöltése, rengeteg alátámasztó bizonyíték benyújtása, valamint az információkérések azonnali megválaszolása. A Egyesült Államok konzulátusa/konzuli tisztviselője kizárólag saját belátása szerint hagyhatja jóvá vagy utasíthatja el a vízumkérelmeket. Nem számít, mennyire jó jelölt valaki, vagy mennyi alátámasztó bizonyítékot szolgáltat. Bármilyen okból elutasíthatják kérelmét! A meghívó levele segíthet, de nem helyettesíti az egyéb követelményeket, amelyeknek meg kell felelnie!
August 18, 2023
(1) Beutazási engedély (re-entry permit) Ha Ön törvényes állandó lakos (LPR), és előre tudja, hogy egy évnél hosszabb ideig fog az Egyesült Államokon kívül tartózkodni, érdemes beutazási engedélyt kérnie a Bevándorlási Hivataltól (USCIS). Ez lehetővé teszi, hogy akár két évig is távol maradhasson. A beutazási engedély nem megújítható, és csak az Egyesült Államokon belül igényelhető meg az ujjlenyomatot levétele miatt. Tehát az ujjlenyomat levételét mindenképp várja meg és csak azt követően lépjen ki az országból. A beutazási engedély postázását akár melyik ország amerikai követségére kérheti, ahol azt majd a későbbiekben átveheti. Ha két évnél hosszabb ideig kíván távol maradni, rövid időre vissza kell térnie, és újabb beutazási engedélyt kell kérelmeznie. (2) Visszatérő rezidens vízum (SB-1) Ha Ön törvényes állandó rezidens (LPR) vagy feltételes rezidens (CR), és nem tud visszatérni az Egyesült Államokba a zöldkártyával engedélyezett 1 év, vagy a beutazási engedélyével megengedett 2 év távolmaradási időn belül, akkor új bevándorlóvízumra van szüksége ahhoz, hogy beléphessen az Egyesült Államokba, és újra állandó rezidens lehessen. Visszatérő rezidens vízumot (SB-1) kell kérelmeznie a legközelebbi amerikai nagykövetségen vagy konzulátuson. Meg kell győznie az amerikai konzuli tisztviselőt arról, hogy távolléte csak átmeneti volt, és hogy soha nem állt szándékában elhagyni amerikai tartózkodási helyét, azaz feladnia rezidens státuszát. Bizonyítania kell, hogy előre nem látható körülmények miatt több mint egy évig volt távol. Ilyen bizonyíték lehet például egy orvosi lelet vagy egy orvos levele, amely igazolja, hogy Önnek vagy valamelyik családtagjának egészségügyi problémája volt. Ezek az engedélyek diszkrecionálisak, ami azt jelenti, hogy alapvetően szívességet tesznek Önnek, és bármikor mondhatnak nemet! Mind a visszatérő rezidens státusz iránti kérelem, mind pedig a bevándorlói vízum kapcsán általában interjún kell részt venni. Az SB-1 kérelmezőnek bizonyítania kell a bevándorlóvízumra való jogosultságot, és orvosi vizsgálaton kell részt vennie. Ezért mind a vízumeljárási, mind az orvosi vizsgálatért fizetni kell. (3) Hosszabb Egyesült Államokon kívüli távollét utáni visszatéréskor legyen extra óvatos, amikor kapcsolatba kerül a Vám- és Határvédelem (CBP) tisztviselőjével. A tisztviselő kérdéseket tehet fel, hogy megvizsgálja, feladta-e az állandó tartózkodását (rezidens státuszát), ha hat hónapnál hosszabb időre utazott el. Különösen fel kell készülni, azaz lesz mit magyarázkodni, ha az utazás több mint egy évig tartott! A CBP tisztviselője meg fogja vizsgálni az utazás okát, és hogy miért tartózkodott olyan hosszú időt távol. Az állandó tartózkodását (rezidens státuszát) többszöri utazással is akaratlanul feladhatja (!), függetlenül attól, hogy milyen hosszú időre ment, mert sok kis távolléti idő összeadódik (sok kicsi sokra megy) vagy azzal, ha egyáltalán nem tartózkodik eleget az Egyesült Államokban. Továbbá, az a tény, hogy visszautazott (sikerült belépni) az Egyesült Államokba, nem garancia arra, hogy az USCIS nem fogja még egyszer tüzetesen megvizsgálni az Ön amerikai tartózkodási helyét és idejét (a fizikai jelenlét és a folyamatosság szempontjából), amikor USA állampolgársági kérelmet nyújt be, mert konkrétan meg kell adni az elmúlt öt (***vagy USA házasság esetén három) éves időszakra visszamenőleg az amerikai tartózkodási helyet és időtartamot. További információért olvassa el " Hogyan befolyásolja az Egyesült Államokból való távollét az amerikai állampolgárságra való jogosultságot? "
August 17, 2023
Az amerikai állampolgárság kérelem benyújtásakor az Amerikai Bevándorlási Hivatal (USCIS) ellenőrizni fogja, hogy esetleg elhagyta-e állandó amerikai rezidens státuszát azáltal, hogy túl sok időt töltött az Egyesült Államokon kívül. Az amerikai állampolgársági kérelemhez a „fizikai” valamint a „folyamatos” jelenlét egyidejűleg kell teljesüljön. (1) Bizonyos mértékű „fizikai” jelenléttel kell rendelkezni az Egyesült Államokban Az Egyesült Államokból való távozás és a visszatérés napja az állampolgárság szempontjából az Egyesült Államokon belüli fizikai jelenlét napjának számít. Az előírt folyamatos tartózkodási évek legalább felében fizikailag jelen kell lenni az Egyesült Államokban. Ez legalább két és fél évet jelent a kérelem benyújtása és az eskütétel előtt, ha Önnek öt évet kell teljesítenie, illetve másfél évet az amerikai állampolgárok házastársainak, akiknek három évet kell teljesíteniük állandó USA rezidensként. A napoknak semmilyen módon nem kell folyamatosnak lenniük (fizikai jelenlét szempontjából). Az USCIS csak az elmúlt öt (vagy három) évet fogja vizsgálni, és megszámolja az Egyesült Államokban töltött napok számát. Még ha meg is őrizte a folyamatos tartózkodást azáltal, hogy nem tartózkodott az Egyesült Államokon kívül több mint hat hónapig vagy egy évnél hosszabb ideig egyhuzamban, több rövidebb utazás problémát jelenthet a „fizikai” jelenlét követelménye szempontjából; sok kicsi sokra megy. (2) Bizonyos ideig „folyamatosan” az Egyesült Államokban kell lakni Az általános szabály az, hogy közvetlenül az állampolgárság kérelmezése és az állampolgársági eskü letétele előtt öt évig „folyamatosan” az Egyesült Államokban kell tartózkodni. *** Ez a szabály három évre változik azok esetében, akik amerikai állampolgárral házasodtak össze és meg mindig házasok, valamint együtt élnek amerikai házastársukkal. Mi kell teljesüljön ahhoz, hogy „folyamatosnak” minősüljön az amerikai jelenlét? (i) Több mint hat hónapot töltött az Egyesült Államokon kívül ... Ha a beadvány benyújtását megelőző öt évben (***vagy három) több mint hat hónapot töltött az Egyesült Államokon kívül, az USCIS úgy fogja tekinteni, hogy megszakította a folyamatos tartózkodási időt. Az állampolgárság iránti kérelem benyújtásának folyamata során esetleg meg tudja győzni a Bevándorlási Hivatalt (USCIS) arról, hogy távolléte nem szakította meg a folyamatos tartózkodást. Ehhez bizonyítania kell, hogy távolléte alatt megtartotta munkahelyét az Egyesült Államokban, és nem vállalt munkát a tengerentúlon, hogy családja az Egyesült Államokban maradt, amíg távol volt, hogy visszatérésekor is megtartotta lakhelyét az Egyesült Államokban, valamint egyéb bizonyítékokat kell szolgáltatnia az Egyesült Államokhoz való kötődéséről. (ii) Több mint évet folyamatosan töltött az Egyesült Államokon kívül ... Ha az öt (***vagy három) éves időszak alatt legalább egy évig folyamatosan távol volt, akkor a folyamatos jelenléte megszakadt. Ne próbálja meggyőzni a Bevándorlási Hivatalt az ellenkezőjéről! A fentiek értelmében ha megszegte a „folyamatos” tartózkodásra vonatkozó követelményt azzal, hogy az Egyesült Államokon kívül él(t), akkor várnia kell, amíg USA állampolgárságért folyamodhat. Meg kell várnia, amíg négy (***vagy két) éve és egy napja újra az Egyesült Államokban tartózkodik folyamatosan, de a folyamatosság megőrzése végett ajánlatos, hogy hat hónapnál tovább ne tartózkodjon az Egyesült Államokon kívül! (3) Észrevételek (i) El kell döntenie, hogy hol szeretné, hogy az amerikai állampolgársági interjúra és az eskütételre sor kerüljön, mert az USA állampolgársági kérelem benyújtása előtt legalább három hónapig az adott államban kell élnie. Ha később elköltözik, kérheti az interjú helyszínének megváltoztatását. (ii) Mi a helyzet akkor, ha Ön az Egyesült Államokon kívül rekedt, és a távollétének összes napja hamarosan eléri a szükséges fizikai jelenléti időt? Az egyik lehetőség az, hogy külföldről gyorsan benyújtja USA állampolgársági kérelmét, hogy a kérelem a Bevándorlási Hivatalhoz (USCIS) való beérkezésének időpontjától kezdve rögzítse az időt. (iii) Az ujjlenyomat-vételi időpontra, az állampolgársági interjúra és az eskütételre az Egyesült Államokban kell tartózkodni. (iv) Hosszabb Egyesült Államokon kívüli távollét utáni visszatéréskor legyen extra óvatos, amikor kapcsolatba kerül a Vám- és Határvédelem (CBP) tisztviselőjével. A tisztviselő kérdéseket tehet fel, hogy megvizsgálja, feladta-e az állandó tartózkodását (rezidens státuszát), ha hat hónapnál hosszabb időre utazott el. Különösen fel kell készülni, azaz lesz mit magyarázkodni, ha az utazás több mint egy évig tartott! A CBP tisztviselője meg fogja vizsgálni az utazás okát, és hogy miért tartózkodott olyan hosszú időt távol. Az állandó tartózkodását (rezidens státuszát) többszöri utazással is akaratlanul feladhatja (!), függetlenül attól, hogy milyen hosszú időre ment, mert sok kis távolléti idő összeadódik (sok kicsi sokra megy) vagy azzal, ha egyáltalán nem tartózkodik eleget az Egyesült Államokban. (v) Továbbá, az a tény, hogy visszautazott (sikerült belépni) az Egyesült Államokba, nem garancia arra, hogy az USCIS nem fogja még egyszer tüzetesen megvizsgálni az Ön amerikai tartózkodási helyét és idejét (a fizikai jelenlét és a folyamatosság szempontjából), amikor USA állampolgársági kérelmet nyújt be, mert konkrétan meg kell adni az elmúlt öt (***vagy USA házasság esetén három) éves időszakra visszamenőleg az amerikai tartózkodási helyet és időtartamot. További információért olvassa el " Ne veszítse el zöldkártyáját az Egyesült Államokból való hosszú távollét miatt. "
June 6, 2023
Amerikai bevándorlás, ami praktikus, életszerű és a valós életben is működik
May 12, 2023
Az LGBTQIA+ kifejezést egy személy szexuális irányultságának vagy nemi identitásának leírására használják (leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer + interszexuális, aszexuális és egyebek rövidítése – https://gaycenter.org/ ). MENEDÉKJOG KÉRÉSE (ASYLUM) – https://www.patakicenter.com/menedekjog Menedékjog kérése, ha az üldözés (az állam nem tartja tiszteletben, korlátozza jogaikat és másodrendű állampolgároknak nézi) nemi identitáson vagy szexuális irányultságon alapul. „Menekült az, aki faji, vallási, nemzetiségi, meghatározott társadalmi csoporthoz való tartozása vagy politikai nézetei miatt üldöztetés vagy üldöztetéstől való megalapozott félelem miatt menekült el hazájából.” Pl., ha az egyénnek: – a szexuális másság és orientáció miatt hátrányos bánásmódban van része (LGBTQ csoport – leszbikus, gay, biszexuális, transznemű (transgender), queer, intersex, aszexuális + plusz, etc...), – nemzetiségi, faji hovatartozás miatt félelme van, mert rosszul bánnak vele az adott országban (zsidó, cigány, etc...), – más a politikai véleménye vagy a politikai hovatartozása miatt üldözik, mert az adott országban nem teljesülnek a demokratikus elvek (NER, Pegazus-ügy, etc...); pl., akár egy benyújtott pályázat miatt megfenyegetik és/vagy kényszerítik, hogy vonja vissza azt... HÁZASSÁG – https://www.patakicenter.com/szponzor Az LMBTQ párok esetében az Egyesült Államokba való bevándorlás folyamata semmiben sem különbözhet, mint bármely más férfi és nő pár házassága esetén. A Bevándorlási Hivatal jogilag nem ismeri el az élettársi kapcsolatot; tehát jogilag az LMBTQ párnak is meg kell házasodnia egy olyan államban, ahol az adott állam joghatósága elismeri az azonos nemű párok házasságát. Jelenleg ezen amerikai államokban törvényes és fogadják el az azonos neműek házasságát: https://worldpopulationreview.com/state-rankings/same-sex-marriage-states . Az azonos nemű személyek közötti házasság esetén a Bevándorlási Hivatal megvizsgálja, hogy a házasság jogilag érvényes vagy sem, azaz, hogy az adott állam joghatósága, amelyben a házasságot kötötték, elismeri-e az azonos neműek házasságát vagy sem. Ha igen, akkor a két azonos nemű személy közötti házasság jogilag érvényes a Bevándorlási Hivatal szabályzata alapján, még akkor is, ha a pár a későbbiekben egy olyan államban él, ahol az állami joghatóság nem ismeri el az azonos nemű párok házasságát – harmincöt államban törvény tiltja az azonos neműek házasságát.[2023.05.10] Irodánk nagyon szívesen vállalja USA-szerte az LGBTQIA+ ügyfelek számára is a menedékjog vagy a házasság alapú bevándorlási ügyek intézését (tartózkodási helytől függetlenül).
May 7, 2023
A legbiztonságosabb bevándorlóbarát államok Amerikában
May 6, 2023
A „T” és az „U” vízum közötti különbségek és hasonlóságok
January 17, 2023
Mire kell odafigyelni? Másfél évtizedes tapasztalat alapján írjuk ezt, hiszen Amerikában sok ’ügyvédi iroda’ foglalkozik mindenféle befektetés, kereskedelem, vállalkozás alapú vízum/státusz kategóriát, de sok esetben  csak a pénzre mennek rá (!), hisz' beadják az ügyet úgy, hogy eleve tudják, hogy az ügyfélnek esélye nincs arra, hogy a Bevándorlási Hivatal jóváhagyja az adott vízumot vagy státuszt, hiszen nem felel meg a hivatal által támasztott kritériumrendszernek.
January 16, 2023
Amerikai bevándorlási ügyek egyszerűen és érthetően - amerikai állampolgárral vagy végleges rezidenssel (zöldkártyás) való házasság esetén az ügyintézés menetének gyorsasága megegyezik (F2A – Current)
January 15, 2023
(1) A tények nehéz elfogadása és megemésztése (2) Bevándorlási ügyekkel való hitegetés (3) Bevándorlási ügy online (e-file) ügyintézése
January 14, 2023
Információképpen próbáljuk megosztani a levont tanulságokat mások számára is, hogy senki ne keveredjen kellemetlen szituációba, valamint elkerülhető legyen a kínos magyarázkodás, egy esetleges öngól.
January 12, 2023
Tisztázandó kérdések az Egyesült Államokon kívül élő, ill. dolgozó amerikai állampolgárok, rezidensek számára – irodánk zömmel a lenti adóbevallást érintő kérdéseket kapja.
January 6, 2023
Mielőtt az USA munkáltató (szponzor) munkavízum kérelmet nyújt be a Bevándorlási Hivatalhoz (USCIS) be kell szereznie egy Egyesült Államok Munkaügyi Minisztériuma (Department of Labor – DOL) által jóváhagyott úgynevezett munkaügyi tanúsítványt (labor certification). A munkaügyi tanúsítvány jóváhagyásának folyamata a Munkaügyi Minisztérium (DOL) által többlépcsős folyamat, hosszadalmas és bonyolult lehet.
January 6, 2023
Egyes kérvényezők (US állampolgár és rezidens) bántalmazzák a bevándorló családtagjaikat a bevándorlási folyamat közepette, pl. azzal fenyegetve őket, hogy megakasztják vagy visszavonják a családtag érdekében beadott és folyamatban levő bevándorlási ügyet.
January 3, 2023
(1) Provisional Unlawful Presence Waiver és (2) Application for Waiver of Grounds of Inadmissibility. Megpróbáljuk egyértelművé tenni a két 'waiver' megnevezés közötti tartalmi különbséget, ill. azok gyakorlati alkalmazását a bevándorlás területén, hiszen sokan egyáltalán nem értik vagy eleve rossz kontextusban használjak. Irodánk, a Pataki Center, szívesen segít mindkét ügyeset (Provisional Unlawful Presence Waiver vagy Application for Waiver of Grounds of Inadmissibility) teljes körű kérvényezésében.
December 10, 2022
FBAR – adózás keretében sokan elmulasztják, de sokan nem is tudnak róla, holott komoly büntetést vonhat maga után a külföldi banki és pénzügyi számlák le nem jelentése az éves adóbevallás vagy azon túlmenően az FBAR keretében – Report of Foreign Bank and Financial Accounts (FBAR) – utólagos FB bejegyzésben majd részletezzük a FATCA és a PFIC értelmezését is.
November 21, 2022
Rendelkezzen egészségbiztosítással és találja meg a sajátos igényeinek megfelelő egészségbiztosítási csomagot. Költségtámogatás mellett ötből négy személy havi $10 vagy kevesebbért talál egészségbiztosítási csomagot(!). Irodánk több olyan személyt is ismer, aki éves szinten úgy $90 fizet az egészségügyi biztosítására, és a csomag közép kategóriának, tehát igenis jónak számít.
November 4, 2022
A Társadalombiztosítási Hivatal (SSA) szerint az alapnak csak annyi tartaléka van, hogy a következő 13 évben finanszírozni tudja a nyugdíjasok járulékait! A megélhetési költségek kiigazításának köszönhetően 2023. januárban az idősek társadalombiztosítási juttatása is emelkedik, így a kifizetések 8,7%-kal emelkednek. Ez remélhetőleg azt jelenti, hogy az elszabadult árak kapcsán az Ön társadalombiztosítási dollárja megőrizheti vásárlóerejét.
Show More
Share by: